Yaşam

Sanatçı Baha Amputees için Almanya’da sahne aldı

Yılmaz ADIYAMAN / ALMANYA (İGFA) – Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletine bağlı Essen’de yaşayan Serkan Solmaz, 2015 yılında sağ bacağını kaybetti. Protez takılan Solmaz, o günden sonra hayata bakış açısını değiştirdi. Altın Adımlar hareketi ile ‘Altın Adımlar’ adlı bir dernek kurdu. Derneğin kuruluş amacı Türkiye’de Solmaz gibi kişilere protez ihtiyacı olan vatandaşlara protez sağlamaktır.

İş insanı Mustafa Sayın’ın desteği ile Türkiye’nin birçok yerinde protez ihtiyacı olanlara destek olmuştur.

Programın açılışında konuşan hem sunucu hem de yorumcu olan Aylince, “Bugün Altın Adımlar derneğinin düzenlediği bu güzel etkinliğe katılan tüm değerli misafirlerimize teşekkür ediyoruz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımız oldu. Türkiye’de yüzyılın depreminde kol kola “Altın Adımlar Derneği’nin bir yükü oldu. Dernek olarak bu yükü seve seve üstlenir, vatandaşlarımızın yanında yer alırız. Bu bizim görevimiz” dedi.

Altın Adımlar Derneği Başkanı Serkan Solmaz, “2015 yılında sağ bacağımın yarısını kaybettim. Kesildikten sonra dünyaya bakış açım tamamen değişti. Protez ihtiyacı olan insanlara nasıl yardım edebilirim diye düşünmeye başladım. Türkiye’de ve sonunda Altın Adımlar Derneği’ni kurdum. Böylece Türkiye’de” “Birçok insanımıza da yardım edebildik. Bu beni çok mutlu etti” dedi.

Sanatçı Baha, “Bu gece çok anlamlı bir gece. Bugün zevkle sahneye çıkacağım. İş adamı Mustafa Sayın’a ve dernek başkanı Serkan Solmaz’a teşekkür ederim. Böyle güzel bir etkinlik düzenledikleri için. Serkan Solmaz birçok kişiye teşekkür etti.” Halkımızın kendi mücadelesinden kazandığı başarının ardından “Serkan abimizi gerçekten yürekten kutluyorum. Bugün biraz eğleneceğiz ama kalbimiz kırık. Bu güzel gecede sahnede olduğum için çok mutluyum” dedi.

Gecenin sonunda iş insanları ve STK liderlerine plaket takdim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu